ODD News TV

Уди Алън е роден на 1 декември 1935 г. като Алън Стюарт Конигсберг в Бронкс, Ню Йорк, и израства в Бруклин. Син е на бижутера и келнер Мартин Конигсберг (1900 – 2001) и Нети Конигсберг (1906 – 2002), счетоводителка в семейния магазин. Семейството е еврейско, като бабите и дядовците му са имигранти от Русия (Литва) и Австро-Унгария и говорят идиш, иврит и немски, а родителите му са родени в Манхатън. Алън има една сестра, Лети (р. 1943), която става продуцент на много от филмите му.

Започва кариерата си като комедиен сценарист през 50-те години на миналия век, пишейки скечове и сценарии за телевизията като същевременно публикува няколко книги с къси хумористични откъси. През първите години на 60-те започва да се занимава със stand-up комедия като набляга на монолози, вместо на традиционни шеги и развива образ на несигурен, интелектуален и нервен, които според самия него, не притежава в истинския си живот. През 2004 г. Comedy Central поставя Алън на 4-то място в техния списък със 100-те най-добри stand-up комици, докато класация на Guardian в Англия го поставя на 3-то място.

От средата на 60-те години на миналия век, Алън вече пише и режисира филми, първоначално специализирайки в т.нар клоунада, преди да започне да създава по-драматични материали, повлиян от Европейското арт кино през 70-те години, като винаги поддържа и двата жанра до ден днешен. Често е свързван като част от новата Холивуд вълна от режисьори от средата на 60-те до края на 70-те години на миналия век. Често участва в собствените си филми, обикновено в ролята си, която изгражда като комик. Някои от най-известните от неговите над 50 филма са „Ани Хол“ (1977), „Манхатън“ (1979), „Хана и нейните сестри“ (1986) и „Престъпления и прегрешения“ (1989). През 2007 г. казва, че „Спомени от звезден прах“ (1980), „Пурпурната роза на Кайро“ (1985) и „Мач пойнт“ (2005) са най-добрите му филми.

Известен е с това, че се вдъхновява от конкретни актриси в работата си и прави ред филми все с тях в главните роли. В течение на годините негови музи са били Даян Кийтън, Миа Фароу (имал е връзка и с двете), Скарлет Йохансон.

Алън е автор на три сборника с разкази – „Странични ефекти“, „Квит сме“ и „Без перушина“. На български е известна и подборката „Ако импресионистите бяха зъболекари“.

Актьорите, които са спечелили „Оскар“ за роля във филм на Алън, са Даян Кийтън, Майкъл Кейн, Мира Сорвино, Даян Уийст, Пенелопе Круз и Кейт Бланшет.

Сателит с директно излъчване - геостационарен комуникационен сателит, който предава програми на дребно директно към приемници в домовете на абонатите и превозни средства на Земята, в сателитни радио и телевизионни системи. Той използва по-висока мощност на предавателя от другите комуникационни сателити, за да позволи на сигнала да бъде приет от потребителите с малка ненатрапчива антена. Например, сателитната телевизия използва честоти надолу по връзката от 12,2 до 12,7 GHz в ку обхвата, предавани при 100 до 250 вата, които могат да бъдат получени от сравнително малки сателитни антени от 43–80 cm (17–31 in), монтирани от външната страна на сградите.

Радарът е метод за радиолокация, използван за локализиране и проследяване на самолети, космически кораби, ракети, кораби, превозни средства, а също и за картографиране на моделите на времето и терена. Радарният комплект се състои от предавател и приемник. Предавателят излъчва тесен лъч радиовълни, който се разнася из околното пространство. Когато лъчът удря целеви обект, радиовълните се отразяват обратно в приемника. Посоката на лъча разкрива местоположението на обекта. Тъй като радиовълните се движат с постоянна скорост, близка до скоростта на светлината, чрез измерване на краткото закъснение във времето между изходящия импулс и полученото „ехо“ може да се изчисли обхватът до целта. Целите често се показват графично на дисплей на картата, наречен радар. Доплер радарът може да измерва скоростта на движещ се обект, като измерва промяната в честотата на възвратните радиовълни, дължаща се на ефекта на Доплер.